صفحه نخست » اخبار و رویدادها » استاد دانشگاه آزاد لارستان: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان آموزش بورس می‌بینند

استاد دانشگاه آزاد لارستان: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان آموزش بورس می‌بینند

۱۰۲-۲

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان گفت: آموزش بورس برای دانشجویان حسابداری این دانشگاه برنامه‌‌ریزی شده تا به‌ بازارهای بورس ورود و فعالیت کنند.

محمد توکلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان با بیان اینکه رشته حسابداری از پرجمعیت‌ترین رشته‌های دانشگاهی است، اظهار کرد: پیشینه حسابداری ایران به نخستین تمدن‌هایی برمی‌گردد که در این سرزمین شکل گرفته و مدارک به‌دست آمده از ایران باستان حکایت از این دارد که در عصر هخامنشی نظام مالی منسجمی برقرار بوده و حساب درآمد و مخارج حکومت به‌ریز و به‌دقت ثبت و نگاهداری می‌شده است.

وی بیان کرد: یکی از رشته‌های باسابقه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان رشته حسابداری است که به‌عنوان مدرسان آن رشته تخصصی سعی کرده‌ایم تا حسابداران متخصص و متعهد را تربیت کنیم تا بتوانم عاملی برای رشد و داده‌پرداز مجدد برای سازمان‌ها باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با تأکید بر لزوم داشتن مهارت برای کار با نرم‌افزارهای حسابداری ادامه داد: امروز دانشجویان این دانشگاه در رشته حسابداری با پشرفته‌ترین نرم‌افزارهای کاربردی مانند (سپیدار) و نرم‌افزارهای به‌روز دیگر در این حوزه  آشنا شده‌اند و همین موضوع منجر به‌جذب بیشتر آنان در بازار کار در مقایسه با فارغ‌التحصلان دیگر شده به‌گونه‌ای که امروز حسابدار و حسابرس بسیاری از شرکت‌های بزرگ و ادارات مهم استان فارس توسط فارغ‌التحصیلان این واحد دانشگاهی تأمین می‌شود.

توکلی اشتیاق دانشجویان به‌آموزش نرم‌افزارهای حسابداری را مثال‌زدنی دانست و بیان کرد: با  علاقه‌ای که بین دانشجویان مشاهده می‌کنم در آینده‌ای نزدیک آموزش بورس برای آنان برنامه‌‌ریزی شده تا حسابداران این واحد دانشگاهی بتوانند با ورود به‌بازارهای بورس و تحلیل کم و کیف بازار در این حوزه مبادرت به خرید و تجارت کنند.

استاد رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان خاطرنشان کرد: آموزش دانشجویان حسابداری در این سطح برای نخستین‌بار در این واحد دانشگاهی و به‌صورت رایگان انجام می‌شود، در حالی که اگر آنان می‌خواستند در خارج از دانشگاه مبادرت به‌آموزش نرم‌افزارهای موجود در بازار کنند، هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شدند.