صفحه نخست » اخبار و رویدادها » جمالی در گفتگو با آنا: راهبرد دانشگاه تربیت افراد متعهد و معتقد به نظام اسلامی است

جمالی در گفتگو با آنا: راهبرد دانشگاه تربیت افراد متعهد و معتقد به نظام اسلامی است

۱۰۰-۳

رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، تربیت افراد متعهد و معتقد به نظام اسلامی و مأنوس به قرآن را راهبرد دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه دانست.

عمران جمالی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان با بیان این موضوع که ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم است تا در بهار رحمتش دل را به انوار روح‌بخش آن صیقل دهیم، گفت: بدون تردید، بخشش و رحمت خدای متعال است که انسان را به زندگی امید می‌دهد و این سرچشمه هستی‌آفرین، انسان معاصی را به سوی خود بازمی‌خواند.

وی ادامه داد: کسانی که در ماه رحمت الهی، بخشیده می‌شوند، باید به شکرانه این برکت، آگاه باشند که این لطف خداوندی را با گناهان خود، ناسپاسی نکنند.

رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان یکی از نقش‌های مهم و اساسی دفتر فرهنگ اسلامی را آشنایی جوانان به آموزه‌های ناب اسلامی دانست و افزود: اگر بتوانیم فطرت پاک و خدایی جوانان خود را در این ماه مبارک با نور قرآن و اندیشه‌های اسلامی مأنوس و ملموس کنیم، بدون شک افرادی متعهد و معتقد به نظام اسلامی تربیت کرده‌ایم و این امر راهبرد بزرگ دفتر فرهنگ اسلامی لارستان است.

جمالی با تشریح برنامه‌های فرهنگی واحد لارستان یادآور شد: اجرای برنامه‌های هدفمند و تأثیرگذار که مخاطب جوان را به خود جذب و آنان را با غنای فرهنگی آشنا کند در دستور کار قرار دارد و در این راستا سعی شده تا برنامه‌های فرهنگی با حداقل هزینه و به نحوی اثربخش برای مخاطب انجام شود و از برنامه‌های تکراری در این مهم اجتناب شده است.

وی سه‌شنبه‌های مهدوی را یکی از برنامه‌های مهم و تأثیرگذار قلمداد کرد و افزود: ایده این برنامه از سوی دانشجویان بوده است و با بحث و کارشناسی‌کردن آن در شورای فرهنگی واحد، از ابتدای ترم، این برنامه خوب و تأثیرگذار که با ایجاد نمایشگاه‌های یک‌روزه از کتب مهدویت، دلنوشته‌های جوانان به امام عصر(عج)، پذیرایی از مدعوین و دعوت آنان در جلسات مهدوی آغاز شده، با استقبال پرشور خواهران و برادران دانشجو مواجه شده است.

رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان برگزاری کلاس‌های عقیدتی و دعوت از استادان دانشگاه به منظور تشکیل کلاس‌های تخصصی در جوار قبور مطهر جاویدالاثر آرمیده در این واحد دانشگاهی را از دیگر برنامه‌های دفتر فرهنگ اسلامی معرفی کرد.

جمالی افزود: وجود همیشه زنده و جاوید شهدا و نیاز همیشگی ما به آنان باید در هر لحظه از زندگی احساس شود تا دانشجویان ما این اندیشه را از ذهن دور نکنند که آرامش و آسایش امروز ما، ثمره خون کسانی است که از عزیزترین سرمایه زندگی خود گذشتند تا ایران اسلامی ما همیشه استوار و پابرجا بماند.

وی از اهتمام جدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان به برنامه‌های مذهبی و همکاری بسیج دانشجویی واحد با دفتر فرهنگ اسلامی به منظور هرچه بهتر برگزار شدن برنامه‌های فرهنگی تشکر کرد.

این مسئول گفت: در ایام ماه مبارک رمضان،  برگزاری نماز جماعت در خوابگاه مرکزی خواهران،  برادران و اداری، کارگاه آموزشی تفسیر سوره حشر هر روز ویژه استادان و کارکنان، بیان احکام روزه و نماز ویژه دانشجویان و کارکنان،  تفسیر قرآن ویژه استادان، روخوانی قرآن ۳۰ جزء در خوابگاه‌های دانشجویی، برگزاری دعای ابوحمزه ثمالی پنج‌شنبه‌شب‌های ماه مبارک  ساعت ۱۲ تا یک بامداد در کنار قبور مطهر شهدای جاویدالاثر با همکاری حوزه فرهنگی شهدای گمنام، پخش و تبلیغات فرهنگی در فضای دانشگاه با موضوع رمضان و جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) برنامه‌ریزی شده است که مطمئن هستیم به برکت ماه نزول قرآن این مراسم مذهبی با حال و هوای معنوی و با استقبال پرشور دانشگاهیان برگزار شود.