صفحه نخست » اخبار و رویدادها » رئیس دانشگاه آزاد لارستان: اعضای هیئت علمی ستون فقرات جامعه دانشگاهی هستند

رئیس دانشگاه آزاد لارستان: اعضای هیئت علمی ستون فقرات جامعه دانشگاهی هستند

۱۰۰-۲

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: اعضای هیئت علمی ستون فقرات دانشگاه هستند و تکریم آنان موجب تقویت و ارتقای جایگاه هر مجموعه علمی و پژوهشی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع شب گذشته در مراسم گرامیداشت روز معلم و مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری که با حضور رئیس، هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی، استادان و رؤسای مراکز دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد، خطاب به استادان گفت: اعضای هیئت علمی، ستون فقرات جامعه دانشگاهی هستند و تکریم آنها موجب تقویت و ارتقای جایگاه هر مجموعه علمی و پژوهشی می‌شود.

وی با بیان این موضوع که هرچند در شرایط فعلی، نظام آموزش عالی کشور با مشکلاتی روبه‌رو است، اظهار کرد: این مشکلات مانع ارتقای سطح علمی نظام آموزشی ما نخواهد شد و استادان  با روزآمد کردن دانش خود و تأکید بر جنبش نرم‌افزاری مدنظر رهبر فرزانه انقلاب، می‌توانند این دوره گذار را به سلامت طی کرده و جامعه را برای تحول بنیادین و جهش بزرگ علمی آماده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان ادامه داد: لارستان به‌عنوان یکی از مناطق کهن و باسابقه در ترویج اندیشه‌های دینی است که این امر وظیفه دانشگاه آزاد اسلامی لارستان را در تقویت جنبش نرم‌افزاری و ترویج علوم انسانی اسلامی  پررنگ‌تر می‌کند.

زارع متذکر شد: باید به مقوله علوم‌انسانی اسلامی و پیوند صنعت با علوم پایه و علوم فنی و مهندسی توجه خاص شود که با داشتن استادان مجرب و برجسته، این مهم دست‌یافتنی خواهد بود.

وی خاطر‌نشان کرد: حضور ما در این نشست به‌منزله اعلام آمادگی برای ارتقای سطح آموزش و پژوهش در این دوره گذار بوده و هیچ مانعی نمی‌تواند عزم همکاران ما را در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی خود متزلزل کند.

در ادامه امام جمعه موقت لارستان و مدیرگروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید، گفت: انسان تنها موجودی است که اهل بیان و کتابت است و همین امر موجب شده که با سایر مخلوقات عالم متمایز باشد و اگر خداوند رحمان، بیان را به انسان عطا نکرده بود، روز معلم هم وجود نداشت.

حجت‌الاسلام محمد رمضانی افزود: معلم یعنی بیان‌کردن معلومات و دانش خود را به دانشجو دادن و این امر فقط با نعمت بیان حاصل می‌شود که خداوند رحمان این نعمت را شامل حال من و شما کرده که به دانشجویان تعلیم داده و آنان را تربیت کنیم.

به گزارش آنا، استادان حاضر در مراسم، مشکلات خود را در حوزه آموزش و راهکارهای ارتباط علوم با صنعت ارائه دادند.