صفحه نخست » اخبار و رویدادها » رئیس دانشگاه آزاد لارستان: روحانیت، اصلاحات عمیق و بنیادین در نظام فکری جامعه به‌وجود آورد

رئیس دانشگاه آزاد لارستان: روحانیت، اصلاحات عمیق و بنیادین در نظام فکری جامعه به‌وجود آورد

۱۰۳-۲

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: روحانیت انقلابی با اتکا به اسلام ناب، اصلاحات عمیق و بنیادین در نظام فکری جامعه ما به‌وجود آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان عصر روز گذشته با حضور در بیت حجت‌الاسلام محمدباقر نخبه‌الفقهایی به عیادت این عالم برجسته و محبوب منطقه لارستان رفتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در این دیدار با آرزوی سلامتی برای این عالم پارسا گفت: این عالم ربانی، مصداق عالمان پارسایی است که به قول امام راحل، زیّ طلبگی خود را حفظ کرده و مردم از وجود پرخیر و برکت آنان بهره‌مند می‌شوند.

مهدی زارع با بیان این موضوع که روحانیت اصیل و انقلابی با اتکا به اسلام ناب، اصلاحات عمیق و بنیادین در نظام فکری جامعه ما به‌وجود آوردند، اظهار کرد: این عالم برجسته از جمله شخصیت‌هایی است که از زندگانی گذرای دنیوی به‌عنوان وسیله‌ای برای رضایت الهی و کمک به مردم بهره جسته و در تربیت و شکل‌دهی نظام فکری منطبق با اندیشه‌های اسلام ناب در مردم و جوانان لارستان، نقش بسزا و تاثیرگذاری داشته و دارد.

وی اظهار کرد: نقش این عالم فرهیخته در خیزش انقلابی مردم لارستان در برابر رژیم ستم‌شاهی و دعوت جوانان به حضور در میدان‌های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، بسیار پررنگ و برجسته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با قدردانی از فعالیت‌‌های بی‌بدیل آن عالم برجسته در خدمت به مردم و انقلاب اسلامی و تربیت فرزندان صالح ابراز کرد: مرحوم محمدحسین نخبه‌الفقهایی نماینده پیشین مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی و نخستین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، فرزند این عالم وارسته و تربیت شده این بیت رفیع و شامخ بوده که خدمات آن مرحوم برای مردم ولایی شهر لار و جامعه علمی لارستان، قابل ستایش است.

به گزارش آنا در این دیدار سوابقی از مبارزات و تبلیغات این عالم پارسا علیه نظام ستم‌شاهی مطالبی توسط خانواده آن بزرگوار بیان شد و در خاتمه رئیس و اعضای هیات رئیسه واحد لارستان برای سلامتی این روحانی عظیم‌الشان، دعا کردند.