صفحه نخست » اخبار و رویدادها » رئیس دانشگاه آزاد لارستان: ماه رمضان یادآوری اعتقاد به فلسفه خلقت است

رئیس دانشگاه آزاد لارستان: ماه رمضان یادآوری اعتقاد به فلسفه خلقت است

zarea

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: ماه رمضان علاوه‌ بر مهمانی پروردگار ماه خودسازی، درون‌باوری و اعتقاد به اصل و فلسفه خلقت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع ظهر امروز در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی لارستان در مراسم هفتگی تفسیر نهج‌البلاغه با بیان اینکه رمضان ماه تلطیف روحی انسان‌ها و فرصتی مناسب برای بخشایش  و آمرزیده‌شدن است، گفت: رمضان در لغت از ریشه «رمض» به معنای شدت حرارت گرفته‌ شده و به معنای سوزانیدن است و در این ماه مبارک به‌ فرمان خدای متعال گناهان انسان بخشیده شده و به تعبیری سوزانده می‌شود.

وی با بیان این موضوع که  از برکات و فضایل این ماه الهی، همان بس که تمام کتاب‌های آسمانی در این ماه نازل‌ شده که این امر نشان از بزرگی و ارتباط نزدیک‌تر خدای عالم با بندگان خویش است، اظهار کرد: این ماه از همه ماه‌های سال برتر و روزهایش بر همه روزها و شب‌هایش بر همه‌شب‌ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر و گرامی‌تر است و چه زیباست که در ماه مبارک رمضان که خداوند متعال ما را  به میهمانی خود دعوت کرده است،  میهمانی خوب و بالیاقت باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان این موضوع که روزه‌گرفتن نباید فقط در گرسنگی و تشنگی خلاصه شود، ابراز کرد: ماه رمضان علاوه بر مهمانی پروردگار، ماه خودسازی، درون‌باوری و اعتقاد به اصل و فلسفه خلقت است، بدون تردید اگر شناخت ما از فلسفه آفرینش انسان که همان تقرب به خدای متعال است در این ماه به صورتی قطعی و قلبی، در تفکر انسانی نهادینه شود، دوری  از معصیت و گناه برای ما امری ضروری  و حیاتی خواهد شد.

زارع با بیان فضایل این ماه متذکر شد: چه زیباست که حس همدلی در کارها، گره‌گشایی از امور دیگران و کار برای رضای خدا به‌عنوان یک سرمشق در امور وزندگی ما حک شود تا بدون هیچ  چشم‌داشتی، مشکلات ارباب‌رجوع و سایر همکاران را حل کرده  و به یاد داشته باشیم که اگر کاری برای رضای خدا انجام شود، بدون تردید «باقیات‌ الصالحات » خواهد بود.

وی درباره مسئولیت دفتر فرهنگ اسلامی و مبلغان دینی در این ماه مبارک به‌منظور بسترسازی تعلیم و تزکیه بین جوانان و نوجوانان بیان کرد: دانشجویان ما را به‌عنوان معلمان و راهبران علمی و الگوهای رفتاری خود می‌شناسند، لیکن این فرصت مغتنمی است تا با خودسازی مجدد خود در ماه میهمانی خدا، الگویی ارزشمند و شایسته برای دانشجویان خود باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان خاطرنشان کرد: امیدوارم در این ماه مبارک با هم بیشتر مهربان باشیم و این مهربانی، تمرینی باشد برای مهروزی‌های ممتد و همیشگی در دیگر ماه‌های سال و این امر با ممارست، تلاش و همچنین اتکا به قدرت لایزال الهی و توسل به ائمه معصومین محقق می‌شود.