صفحه نخست » اخبار و رویدادها » فارسی عنوان کرد: اهتمام دانشگاه آزاد برای کاربردی‌شدن پایان‌نامه‌های دانشجویی

فارسی عنوان کرد: اهتمام دانشگاه آزاد برای کاربردی‌شدن پایان‌نامه‌های دانشجویی

farsi

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان گفت: روند کاربردی‌شدن پایان‌نامه‌ها و قابل استفاده بودن آنها در مراکز صنعتی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، امین اژدری دانشجوی مقطع دکتری با گرایش فیزیولوژی قلب، عروق و تنفس با عنوان رساله (اثرضد اکسایشی تمرینات تناوبی با شدت بالا و تداومی همراه با مکمل‌های آنتی‌اکسیدانی در بافت موش‌های صحرایی مسموم شده با کادیوم) و آیدا معینی دیگر دانشجوی دکتری با گرایش بیوشیمی و متابولیسم ورزشی با رساله (تأثیر تمرین مقاومتی همراه با مصرف مکمل کورکومین بر بیان برخی ژن‌های تنظیم‌گر مرتبط با ساختار عضله قلبی رت‌های چاق) از رساله‌های خود با نمره ۱۸,۹۵ با موفقیت دفاع کردند.

در مراسم دفاع از پایان‌نامه‌های یادشده استادان اسکندر رحیمی، هادی قائدی، سید احسان امیرحسینی به عنوان استاد داور، سیروس فارسی استاد مشاور، سید علی حسینی استاد راهنما و محمد ابراهیم عفیفی به عنوان استاد ناظر در جلسات دفاع حاضر بودند.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در حاشیه مراسم دفاع از پایان‌نامه‌های دکتری در گفتگو به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: این دو رساله به صورت کاملاً کاربردی و در آزمایشگاه‌های تخصصی انجام شده و موارد پیشنهادی مطرح در این دو پایان‌نامه می‌تواند در حوزه سلامت و ورزش بسیار مفید باشد.

سیروس فارسی ادامه داد: انتظار داریم که مسئولان امر شرایطی را فراهم کنند که بودجه پژوهشی واحدهای دانشگاهی تحت تأثیر مشکلات مالی موجود قرار نگیرد تا روند تحقیقاتی و کاربردی‌شدن رساله‌های دانشجویان تسریع شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، روند کاربردی‌شدن پایان‌نامه‌ها و قابل استفاده بودن آنها در مراکز صنعتی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است؛ امیدوارم این اتفاق خوب در سایر واحدهای دانشگاهی نیز دنبال شود.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، کیفیت رساله‌های دانشجویان دکتری تخصصی این واحد دانشگاهی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به سابقه تدریس من در دانشگاه‌های مختلف استان فارس، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان از بنیه علمی بسیار خوبی برخوردار هستند و اصولاً این واحد دانشگاهی در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسبی را برای کیفی‌سازی تدریس دانشجویان فراهم کرده است.

فارسی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با داشتن ظرفیت‌های بسیار عالی و منحصر به فرد خود، توانایی و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این رشته را در سال‌های آینده را دارد که این امر مستلزم همت مسئولان با درایت مسئولان استان فارس، سازمان و پیگیری‌های مجدانه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط مسئولان است که امیدواریم با تلاش‌های لازم این امر محقق شده تا شاهد رشد و تعالی بیش از پیش دانشگاه آزاد اسلامی لارستان باشیم.

وی از مهدی زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به دلیل اهتمام وی در افزایش کیفیت پژوهشی و آموزشی متذکر شد: در این واحد دانشگاهی سعی شده در زمان جلسات دفاع از استادانی که به درجه استاد تمامی و یا دانشیاری رسیده‌اند استفاده کنیم تا ضمن بالا بردن کیفیت رساله‌های دانشجویان در کاربردی کردن آن گام‌های مثبت و سازنده‌ای برداریم.